Latin Village 2019 - 2 DAYS
Latin Village 2019 - 2 DAYS

Line-Up

SATURDAY 17 AUG 2019

Frenna + 777 (live+band)
D-Rashid
SBMG (live)
La Fuente
ChildsPlay
AfroBros
Sam Blans
Rugged
Badd Dimes
Tristan H (B)
Zak (M)
host: Patrick Brown

SUNDAY 18 AUG 2019

Ronnie Flex & Deuxperience (live)
Jonna Fraser (live + band)
D-Rashid x Cleyton Barros
Bizzey
Benny Rodrigues
Gregor Salto
R-Wan (F)
Leroy Styles
Kuenta (live)
host: Mitch Crown
host: Marboo

SATURDAY 17 AUG 2019

Nelson Freitas (live + band) (CV)
C4 Pedro (live + band) (AO)
Ephrem J. (live+band) (CW)
La Rouge (live + band)
Morelasoul
JMB
Jack Petrochi
Lisa Rose
host: Q-Bah

SUNDAY 18 AUG 2019

Djodje (live + band) (CV)
Loony Johnson  (live + band) (CV)
Cache Royale  (live + band)
Trafassi (live + band)
Walter Correia
Mickster
Incognito
host: Q-bah

SATURDAY 17 AUG 2019

Josylvio (live)
Young Ellens (live)
F1rstman (live)
I Am Aisha (live)
Nicky Bizzle
Abstract
Flava
Deejaysmp
Lapendo
Dieux Père
DMNDSPN
host: Marboo

SUNDAY 18 AUG 2019

Frenna & Friends (live)
Poke (live)
Jayh (live)
Bollebof (live)
Dyna
Prime
Turne
Fullscale
Goodgrip
April Grey
host: 4shobangers

SATURDAY 17 AUG 2019

Rolf Sanchez (live)
Ir-Sais (live)
Mickster
LatinMaster
Walter Correia
Sigi
Panchito
Dani Fernandes
Workshop By SalsaFactory
host: Shock Wave

SUNDAY 18 AUG 2019

Ghetto Flow (live)
Quique (live)
MorelaSoul
Sigi
Tinta
Chris Forte
TrayBeatz
Workshop By SalsaFactory
host: Shock Wave

SATURDAY 17 AUG 2019

Jacin Trill (live)
JIRI11 (live)
ValsBezig (live)
Lina Ice (live)
Tavv (live)
James Watss (live)
Diaz & Bruno
PURI
Diquenza
Hato
Brooklyn
Rishi Romero
Fano
Nick Vall
Tchuna
TokyoBoss
host: Jay MC

SUNDAY 18 AUG 2019

Sevn Alias (live)
Adje (live)
Caza (live)
Slim Kofi (live)
SXTEEN (live)
Flow 212  (live) (PT)
Praia Del Sol
The Boy Next Door
Rocky Wellstack
Onderkoffer
Goneltje
TokyoBoss
host: Jay MC

SATURDAY 17 AUG 2019

D-Rashid x Cleyton Barros
R-Wan (FR)
Genairo Nvilla
Charmes
Renato S
Ruben Vitalis
Andrew Mathers
Rishi Bass
Marchello
Dominic Candela
host: Knowledje
host: Chaos

SUNDAY 18 AUG 2019

D-Rashid X Glenn Helder x DuDu Capoeira
Andreasondecks (GR)
Sam Blans
Wessel S.
Rob Lee
Latin Rituals Sound System
Brian Chundro & Santos
Gasparo
Regor Kien
host: Knowledje
host: Chaos

SATURDAY 17 AUG 2019

Murda (live)
Zefanio (live)
BKO  (live)
Chip Charlez (live)
Praia del Sol
Yung Alxndr
Nigel Hey
Stiekz
Invictim
Deep Rooted Soul
Deckstar
Manon Jazmin
Chris Deluxe
host: Gary Black

SUNDAY 18 AUG 2019

Hansie (live)
Kevcody (live)
The BlockParty
Afrolosjes
Afrotura
Irwan
Angosoundz
Migosy
host: Gary Black

SATURDAY 17 AUG 2019

Team Rush Hour
Babel-Ish
WaxFiend
MBA
KD Soundsystem
Jack & Lewis
Fabrie & Paolo
Jason Imanuel
Rino Sambo
Ziggy
host: Vocab

SUNDAY 18 AUG 2019

Moradzo
D-Train
Charissa Jong
Benny Dinero
Gualtiero
Sebastian Bronk
Weslo
STTRBSTN
Tribal Kush
Sam Sosa
host: Serge V.

SATURDAY 17 AUG 2019

Afro Warriors (PT)
Hoja Soundsystem
Afrotura
Deep Rooted Soul
Joenes
Raul Alexandre
Owen Densa
Giordan Chase
Romeo van Nielen
host: LIRICAL

SUNDAY 18 AUG 2019

Djeff (PT)
Pascal Morais
Just Mo (ZA)
Rancido
Badguyz ft MC Jeany
Rudy Lima
Sentimenz
Ricks
Ms. Gibbs
host: MC ME

SATURDAY 17 AUG 2019

Patrick Paul
Jody Bernal
Steve Andreas
Messless
Bruno Bickmann
Double R.
Shann
Edwin
host: Jones Suave

SUNDAY 18 AUG 2019

Moortje
Don James
Tisjo Los Santos
Cliffhanger
Chris Rose
Dj Matias
MARA
host: Mc D-jay

SATURDAY 17 AUG 2019

Shermanology
Stefan Vilijn
Nessy (M)
Oliver Twizt
Greg n Grandi
Simon Titus
Raymundo
Larris
Mr. Sherman
host: MC Spyder

SUNDAY 18 AUG 2019

Roog
Simon Kidzo
Jasper Clash
Chris Rox
Hatim el Khatib
Le Mar
Quincy Mariano & Luciano Genoa
host: Jennifer Cooke
host: Jolly Good

SATURDAY 17 AUG 2019

Marlon Galvão
Gabriel Alves
Sandersville
Salute
Igor Neves
Nina
Ray Jamal
Nigel Dymez
K.E.N.T.
host: Sergio Campana
host: Jonna

SUNDAY 18 AUG 2019

Balbino
Domenico
Bruno Bickmann
Casanova
Doug Forbek
Dan Rodrigues
Diozo
Leila Tona
Fabio Marcs
host: MC Hightower
host: MC Nerynho

SATURDAY 17 AUG 2019

TBA

SUNDAY 18 AUG 2019

TBA